در شغل حسابداری کدام بخش پولسازتر است؟

 

یکی از مشاغلی که در ایران بازار خوبی دارد و درامد خوبی را به خود اختصاص داده است حسابداری است. اگر هنوز برای شغل آینده خود تصمیم نگرفته اید و میخواهید شغلی را برای خود انتخاب کنید که اولا درآمد خوبی داشته باشد و ثانیا مناسب با شخصیت و خصوصیات درونی شما باشد این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. در این مقاله حقوق و درآمد شغل حسابداری را در ایران و خارج از کشور با هم مقایسه کرده ایم و شما را با ویژگی ها و وظایف یک حسابدار موفق و موظف آشنا کرده ایم و فهرستی از فرصت های شغلی حسابداری را در این صفحه برای شما عزیزان آورده ایم .

در صفحه زیر امکانی را فراهم کرده ایم که میتوانید با ثبت اطلاعات تان به عنوان حسابدار و یا کارآموز به سرعت وارد بازار کار شوید و کسب درآمد کنید. در صفحه زیر لیست کارفرمایان، حسابداران جویای کار و افراد جویای کارآموزی را همراه با طلاعات تماس میتوانید مشاهده کنید.

 

برون سپاری مالی یعنی چه

مجموعه فعالیتهای مرتبط امور مالی شرکتها و موسسات است که به صورت برون سپاری به حسابدار و یا شرکتهای مالی و حسابداری طی شرایط و ضوابطی واگذار می شود و معمولاً بصورت قراردادهای پیمانکاری و ساعتی – انفرادی اجرا می گردد.

اجرای پروژه های مالی به دو قسمت اصلی تقسیم بندی شده و ممکن است هر دو قسمت در یک قرارداد و یا بصورت مجزا منعقد می شود . پروژه های مالی و پروژه های مالیاتی. هر بخش از این پروژه ها دارای حالت ها و روش مختلفی است که باید با توجه به نوع در خواستهای کارفرما بصورت کاملاً مشخص مذاکره و اجرا شود.

 

جایگاه اجرایی حسابداری در بازارکار

• حسابرسی داخلی
• سرپرستی امور حسابداری بدون مقیم شدن
• سرپرستی حسابداری از طریق حضور تیم اجرایی
• حسابداری آنلاین و تحت وب
• کنترل اسناد حسابداری و نیروی مستقر در امور مالی
• حسابداری انفرادی بصورت نیمه وقت
• حسابداری تمام وقت و مدیریت مالی
• مشاوره مالی و امور تولید و فروش
• برنامه ریزی و پیاده سازی سیستم حسابداری با نرم افزار
• برنامه ریزی و پیاده سازی سیستم حسابداری بدون نرم افزار
• طراحی فرمول تولید و نرم افزار حسابداری اختصاصی
• پروژه های مالی

 

پروژه های مالی خاص

از آن دسته پروژه های خاص است که می تواند درآمدزایی بالایی را در یک بازه زمانی رقم بزند و دستیابی به آن مشکل تر از بقیه پروژه هاست ، دلیل آن محدودیت متقاضی و حساسیت اجرای پروژه است ، کلاس کار نسبتاً بالایی دارد و به لحاظ اعتباری هم می تواند نقش مکملی در شخصیت یک حسابدار داشته باشد . از نمونه های آن می توان به مدیریت و کنترل مالی سریال های تلویزیونی ، رادیویی ، فیلم سینمایی ، برنامه های تولیدی رسانه های دیجیتالی.

 

 

 

پیشنهاد میشود مقاله شرح وظایف حسابداری را اینجا بخوانید

 

 

 

بهینه سازی سیستم های حسابداری

از پروژه های خیلی سنگین بشمار می رود و طرف متقاضی شما شرکت هلدینگ ، نمایندگی های شرکت های خارجی و شرکتهای بزرگ نفتی هستند . اجرای پروژه شامل تحلیل سیستم ، فاینانس ، اتوماسیون اجرایی آنها طبق ایزو ، پیاده سازی شبکه تحت نتورک و در نهایت سیستم حسابداری پیشرفته به همراه سرور است.

شخصی (حقیقی یا حقوقی) که به عنوان تحلیل گر مالی با این شرکتها روبرو می شود باید به تمامی آیتم های ذکر شده تسلط داشته باشد و بتواند با لینک شدن با همکاری یک شرکت برنامه نویسی حرفه ای ، نرم افزار اختصاصی حسابداری و اتوماسیون داخلی کاربردی و خیلی خوبی را پیاده سازی نماید. در حقیقت سیستم های حسابداری یک شبکه مالی متصل است که از طریق یک مرکز کنترل و پشتیبانی می شود.

 

حسابداری انفرادی

از پروژه های بسیار رایج بین حسابداران است که می تواند از دوره دانشجویی و حتی کارآموزی آغاز شود . در این پروژه ها ، متقاضی معمولاً فاقد نیروی حسابدار و یا دارای نیروی اپراتور نرم افزار حسابداری است. در مجموع درآمد این دسته از متقاضیان خیلی بالا نبوده و هدف آنها از انعقاد قرارداد ، کنترل اشتباهات اپراتور امور مالی، اجرای صحیح قوانین مالیاتی و ثبت دفاتر قانونی است. معمولاً حسابداران بصورت انفرادی اجرای این نوع پروژه ها را عهده دار می شوند.

 

حسابداری آنلاین و تحت وب

نوعی اجرای پروژه در محیط مجازی و بصورت شبکه اینترنتی است. متقاضیان اصلی این نوع قراردادها اشخاصی هستند که دارای چندین شعبه فعالیت تجاری در یک شهر ، استان ، داخل و یا خارج از کشور هستند. مدیر پروژه از طریق ریموت و یا وب کلیه اسناد، خریدها و فروش های ثبت شده در شعبه را در دفتر مرکزی کنترل کرده و گزارشات و صورته ای مالی تلفیقی را تنظیم و ارائه خواهد کرد.

 

سرپرستی امور حسابداری بدون مقیم شدن

بصورت خلاصه مدیریت مالی غیر حضوری است . معمولاً شرکتهای مالی و حسابداری سکان دار اصلی این پروژه ها هستند. البته مشتریان این نوع پروژه ها از لحاظ اعتباری سختی طی شدن فرآیند اجرای آن را قبول می کنند. دلیل سختی آن است که بیشتر کارفرمایان باید اسناد مالی خود را جهت ثبت و تحلیل به شرکتهای مالی و حسابداری منتقل کنند .

 

 

سازمان امور مالیاتی و در کل قوانین مالیاتی مشاغل اصلی ترین نقش را در تشکیل انواع پروژه های مالیاتی ایفا می کند. با ظرافت آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی انواع قوانین مالیاتی و ازدیاد ثبت شرکتها و در کل فعالیت های تجاری ، سازمان امور مالیاتی از طریق این دستورالعمل ها به همراه سامانه های متنوع قصد کنترل این ترافیک مالیاتی را دارد. از این رو بازار کار این بخش از کار حسابداری در گرایش های مالیاتی خیلی داغ شده است و باعث بوجود آمدن مدل های مختلفی از این رشته شده است.

 

 پروژه مالیاتی

• مدیریت مالی در اجرای قوانین مالیاتی
• پیاده سازی اصول استاندارد قوانین مالیاتی
• راهکارهای کاهش قانونی مالیات
• مشاوره مالیاتی خصوصی
• مشاوره مالیاتی قراردادها و معاملات
• مدیر اجرایی مالیاتی
• حسابرسی مالیاتی

برای اینکه بیش از این حوصله شما دوستان عزیز سر نرود دو مورد از این مدل را برای شما توضیح می دهم.

 

مشاور مالیاتی خصوصی

بطور خیلی خلاصه وکلای مالیاتی اشخاص و شرکتها هستند که با انعقاد قرارداد در یک سال مالی، کلیه فرآیند مالیاتی را عهده دار خواهند شد. از مهمترین وظایف مشاوران آزاد، شرکت در کمیسیون های حل اختلاف، پیگیری های برگ تشخیص مالیاتی، بخشش جرائم، استرداد مالیات و ارائه راهکارهای کاهش مالیات است. دلیل انتخاب واژه آزاد، پذیرش چندین پروژه در یک بازه زمانی توسط مشاوران است.

 

مدیریت مالیاتی

مدیران اختصاصی مالیاتی هستند که بصورت دائمی در شرکت های بزرگ حضور دارند و با پیگیری لحظه به لحظه کلیه فعالیتهای مالیاتی شرکت، کنترل اجرای قوانین را عهده دار هستند و بصورت تمام وقت در حال مشاوره دادن و بررسی موضوعات مالیاتی خواهند بود. دستمزد این پروژه ها به لحاظ ایفای نقش خیلی مهم و مسئولیت بسیار بالا، زیادتر از حد معمول بود و معمولاً از 4 یا 5 میلیون در ماه آغاز می شود.

 

>

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش