دریافت لیست حقوق و دستمزد از طریق اینترنت

 

 

سامانه دریافت لیست حقوق و دستمزد اینترنتی بیمه‌ شدگان کارگاه در راستای اهداف قانون دولت الکترونیک و تسهیل فرآیند ارسال لیست توسط کارفرمایان محترم به شعب سازمان تأمین اجتماعی، طراحی و آماده‌ سازی شده است. کارفرمایان محترم که متقاضی برخورداری از خدمات مزبور می‌باشند می‌توانند با مراجعه به شعبه محدوده عملکرد کارگاه، نسبت به تکمیل فرم “تعهدنامه ارسال لیست حقوق و دستمزد از طریق اینترنت” اقدام نموده و پس از تحویل آن به واحد درآمد، “رمز عبور کارفرمایان” را از واحد مزبور به منظور ورود به سامانه samt.tamin.ir دریافت کنند.

 

الف) نحوه ورود به صفحه اصلی سامانه:

با استفاده از مرورگر Chrome یا Mozilla Firefox به آدرس سامانه samt.tamin.ir بروید و سپس با مشاهده صفحه ورود و با استفاده از نام کاربری و رمز عبوری که از شعبه دریافت شده است، وارد سیستم شوید.

ملاحظه امنیتی: پس از اولین ورود به سیستم رمز عبور خود را تغییر دهید.

 

ب) عملیات دریافت لیست:

1 – پس از ورود به سیستم، از منوی “عملیات لیست بیمه”، زیر منوی “بارگذاری لیست بیمه” را انتخاب نموده و در صفحه نمایش داده شده پس از انتخاب نام کارگاه خود، در ابتدا فایل dbf و یا txt اطلاعات کارگاه و در بخش بعد فایل اطلاعات بیمه‌شدگان را انتخاب و دکمه بارگذاری را کلیک نمایید.

 

 

2 – با اجرای بند یک، وارد صفحه‌ای خواهید شد که اطلاعات فایل کارگاه بارگذاری شده را نمایش می‌دهد و در بخش پایین آن با کلیک بر روی دکمه “اطلاعات بیمه‌شدگان”، اطلاعات موجود در فایل بیمه‌شدگان نمایش داده می‌شود.

 

 

با کلیک روی دکمه نمایش داده شده در انتهای سطر اطلاعات بیمه شده، اطلاعات تکمیلی در ارتباط با بیمه شده را مشاهده خواهید نمود.

 

 

در صورتی که این اطلاعات مورد تائید شما نمی‌باشد، این لیست را با کلیک بر روی دکمه حذف لیست، از سیستم حذف نموده و لیست موردنظر خود را مجدداً بارگذاری کنید.

در حالتی که اطلاعات نمایش داده شده مورد تائید شما می‌باشد، می‌توانید با کلیک روی دکمه “ارسال به شعبه” اطلاعات لیست را ارسال نمایید. در صورتی که ارسال فایل داده‌ها به شعبه با موفقیت اجرا شود، صفحه زیر را مشاهده خواهید نمود و از آن پس می‌توانید وضعیت لیست خود را با شماره پیگیری، ردیابی نمایید.

 

 

 

پیشنهاد می‌شود مقاله لیست حقوق و دستمزد را مطالعه کنید

 

 

 

تذکر 1: پس از مشاهده صفحه فوق حداقل پس از 5 دقیقه می‌توان لیست ارسالی را پیگیری نمود. برای این کار از منوی “عملیات لیست بیمه”، زیرمنوی “پیگیری لیست بیمه” را انتخاب نموده و کد پیگیری را وارد و دکمه “مشاهده وضعیت لیست” را کلیک نمایید.

 

 

تذکر 2: همچنین در صورتی که شماره پیگیری خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید از منوی “عملیات لیست بیمه”، زیر منوی مشاهده فهرست لیست‌ها را انتخاب نموده و پس از مشاهده کلیه لیست‌هایی که از طریق این سامانه بارگذاری نموده‌اید، لیست موردنظر خود را پیدا و بر روی دکمه انتهای سطر آن کلیک کرده تا وضعیت آن را مشاهده نمایید.

 

 

در صورتی که وضعیت آن تائید نهایی باشد، می‌توانید با کلیک روی گزینه‌های “دریافت برگ پرداخت” و “دریافت رسید”، برگ پرداخت و رسید لیست خود را از سیستم اخذ نمایید. تنها در این حالت است که لیست شما در شعبه دریافت گردیده است.

 

 

تذکر 3: در صورت تمایل به دریافت نسخه قابل چاپ رسید و یا برگ پرداخت در مرورگر “Firefox” ممکن است با چنین صفحه‌ای مواجه شوید که بیانگر بروز نبودن “plug-in” در مرورگر شما می‌باشد. با کلیک بر روی صفحه خاکستری رنگ، رسید و یا برگه پرداخت نمایش داده می‌شود.

 

 

تذکر 4: در مرورگر “Internet Explorer” صفحه‌ای مشابه با صفحه ابتدایی ظاهر خواهد شد و باید مراحل ذکرشده در قبل را در این بخش هم انجام دهید.

 

تذکر 5: اما در صورتی که در زمان پیگیری، وضعیت لیست شما عدم تائید‌ است، بایستی با کلیک روی دکمه نمایش خطاها، لیست خطاهای موجود را بررسی نموده و پس از رفع آنها در سیستم خود و تهیه لیست بیمه جدید، آن را مجدداً از طریق منوی بارگذاری در سیستم بارگذاری نمایید.

 

تذکر 6: در صورتی که وضعیت لیست، خطای داخلی شعبه است، لیست شما قابل دریافت در شعبه نبوده و بارگذاری مجدد آن نیز موفقیت‌آمیز نخواهد بود. در این صورت باید حضوراً به شعبه مراجعه نمایید.

 

تذکر 7: در صورتی که وضعیت لیست شما، در حالت ارسال به شعبه مانده است، پیگیری لیست را در فاصله زمانی طولانی‌تری مجدداً انجام و در صورت عدم رفع مشکل مذبور قبل از پایان مهلت قانونی ارسال لیست حقوق و دستمزد (ماده 36 قانون تامین اجتماعی)، با مراجعه به شعبه تأمین اجتماعی اقدام به تحویل لیست به واحد باجه دریافت شعبه ذیربط نمایید.

 

تذکر 8: بهترین موعد ارسال اینترنتی لیست، اول لغایت بیست و پنجم هر ماه می‌باشد. پس از وضعیت تایید نهایی لیست و دریافت برگ پرداخت، در صورت تمایل به پرداخت غیرحضوری حق بیمه، قبل از مهلت مندرج در برگ پرداخت (حداقل 72 ساعت)، نسبت به پرداخت اقدام نمایید.

 

برای پرداخت نقدی حق بیمه می‌توانید از روش‌های زیر اقدام نمایید:

الف) روش‌های غیرحضوری

روش‌های غیرحضوری پرداخت نقدی حق بیمه:

  • درگاه اینترنتی: بانک‌های رفاه کارگران، ملت (کلیه کارت‌های عضو شتاب)
  • اینترنت بانک: بانک‌های رفاه کارگران، تجارت، ملت و سپه
  • دستگاه‌های خودپرداز (ATM): بانک‌های رفاه کارگران، ملی، تجارت و کشاورزی
  • تلفن بانک همراه بانک رفاه کارگران از طریق تماس با شماره 8307
  • دستگاه POS بانک رفاه کارگران

 

برای پرداخت از طریق سایت بانک‌های رفاه، ملت، تجارت، سپه، می‌توانید از طریق منوی پرداخت، گزینه پرداخت برگ پرداخت را انتخاب نموده و با کلیک بر روی آیکن هریک از بانک‌های رفاه، ملت، تجارت و سپه، وارد سایت بانک مربوطه شده و با درج دقیق شناسه برگ پرداخت و مبلغ نسبت به واریز حق بیمه اقدام نمایید.

 

ب) روش‌های حضوری

امکان پرداخت حضوری حق بیمه در کلیه شعب بانک‌های عامل رفاه، صادرات، ملت، کشاورزی، تجارت، سپه و ملی وجود دارد.

 

توجه: به منظور جلوگیری از مغایرت از روند کردن مبالغ جداً خودداری فرمایید.

 

تذکر مهم: با توجه به حجم تراکنش‌های بانک و سازمان و احتمال ایجاد اختلال در شبکه بانکی در برخی از ایام، بالاخص روزهای پایانی هر ماه و امکان برگشت حق بیمه واریزی به حساب ذینفع و به منظور جلوگیری از تضییع حقوق مخاطبین و جرایم متعلقه ناشی از عدم واریز به هنگام حق بیمه به حساب متمرکز سازمان، اصلح است کارفرمایان محترم نسبت به پرداخت حق بیمه قبل از مهلت مندرج در برگ پرداخت (حداقل 72 ساعت) اقدام و صورتحساب بانکی خود را پس از پرداخت حق بیمه کنترل نموده و به منظور دریافت خدمات مطلوب و پاسخگویی مناسب 24 ساعت پس از واریز وجه، به شعب و دفاتر کارگزاری این سازمان مراجعه نمایند.

 

 

>

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش